Wydarzenia

RSS

01.04.2020 Drodzy Goście RCNK,

Informujemy, że wszystkie imprezy zostały odwołane. Mamy nadzieję, że wkrótce drzwi naszego Centrum znów będą dla Was otwarte! 

Wystawa wirtualna Muzeum Światowego Oceanu: "Tajemnice bursztynowych inkluzji" 31.03.2020 Wystawa wirtualna Muzeum Światowego Oceanu: "Tajemnice bursztynowych inkluzji"
3 kwietnia, godz. 15.30, FB: @RCNKGdansk

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy przygotowanej specjalnie dla Państwa przez Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie. "TAJEMNICE BURSZTYNOWYCH INKLUZJI" Na wystawie można podziwiać niesamowite okazy bursztynu z inkluzjami - eksponaty ze słynnej kolekcji paleontologicznych okazów bursztynu z biologicznymi inkluzjami niemieckiego przyrodnika Jürgena Fritscha.

XI Festiwal Filmowy «Дубль дв@» 31.03.2020 XI Festiwal Filmowy «Дубль дв@»
2-15 kwietnia 2020, online

Od 2 do 15 kwietnia 2020 będzie trwał XI Festiwal Filmowy «Дубль дв@». W Festiwalu udział weźmie 9 filmów pełnometrażowych i 10 krótkometrażowych z ostatnich lat.  Wszystkie filmy z programu festiwalowego będą dostępne do oglądania i głosowania widzów bezpłatnie na stronie https://d2.rg.ru
Uwaga! każdy film będzie dostępny do obejrzenia w ciągu 24 godzin.

Kultura i nauka na żywo w internecie: spektakle, muzea, filmy, nauka 30.03.2020 Kultura i nauka na żywo w internecie: spektakle, muzea, filmy, nauka

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach kulturalnych i naukowych za pośrednictwem Internetu! 

Największe muzea i teatry otwierają swoje drzwi dla odwiedzających w sieci: Teatr Maryjny, Moskiewski Teatr Współczesny, Teatr Wielki, Moskiewskie Państwowe Konserwatorium im. P. I. Czajkowskiego, Nowosybirski Teatr Opery i Baletu, Ermitaż, Państwowe Muzeum Historyczne, Galeria Trietiakowska, Muzeum Rosyjskie i in.

Zapraszamy do udziału w konkursowym i pozakonkursowym programie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Petersburgu "WorldWide",  12-19 lipca 2020 r., 30.03.2020 Zapraszamy do udziału w konkursowym i pozakonkursowym programie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Petersburgu "WorldWide", 12-19 lipca 2020 r.,
Do udziału zapraszane są instytuty filmowe, studia filmowe, szkoły filmowe, autorzy i reżyserzy filmów fabularnych, dokumentalnych, eksperymentalnych i animowanych.

Wnioski o udział w programie konkursowym MFF w Petersburgu "WorldWide" można już składać. Do udziału zakwalifikują się filmy fabularne trwające co najmniej 60 (sześćdziesiąt) minut, wyprodukowane w latach 2017-2020, które nie były nadawane w rosyjskiej telewizji, nie wychodziły do rosyjskiego kina, nie są udostępniane w wolnym dostępie w Internecie.

Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie ze wszystkich funkcji platformy! 29.03.2020 Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie ze wszystkich funkcji platformy!

Szanowni Państwo! Platforma edukacyjna www.lang-land.com do prowadzenia lekcji na odległość jest otwarta i całkowicie bezpłatna dla wszystkich! Zarejestruj się i korzystaj bezpłatnie ze wszystkich funkcji platformy!

Więcej szczegółów: http://lang-land.ru/app.php/about/press.html
Obsługa klienta mail@lang-land.com

VI Międzynarodowy Konkurs Wokalistów im. M. Magomajewa 22.03.2020 VI Międzynarodowy Konkurs Wokalistów im. M. Magomajewa

09 i 10 października 2020 roku, Moskwa 

Międzynarodowy Konkurs Wokalistów im. M. Magomajewa (dalej KONKURS) - to KONKURS wokalistów wykonujących zarówno repertuar klasyczny, jak i estradowy. Do udziału w konkursie zapraszamy zawodowych śpiewaków i śpiewaczki od 20 do 35 lat, posiadających wykształcenie wokalne lub studentów wydziałów wokalnych uczelni muzycznych i szkół wyższych. FILMY I LINKI prosimy wysyłać na adres ronik_gd@wp.pl do 8 kwietnia 2020 r. 

Projekt "Droga pamięci" 21.03.2020 Projekt "Droga pamięci"

W roku obchodów 75-lecia Zwycięstwa Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej realizuje projekt "Droga pamięci". Jest to interaktywna platforma do tworzenia historii każdej rodziny, której krewni uczestniczyli w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945. Dane z projektu zostaną wykorzystane do stworzenia największego pomnika z nazwiskami i portretami bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na terenie wojskowo-patriotycznego Parku Kultury i Wypoczynku "Patriota" w Moskwie.  


Pokaz filmu: "Gdzie się znajduje nofelet?" 01.03.2020 Pokaz filmu: "Gdzie się znajduje nofelet?"

6 marca, piątek, godz. 18.00,  Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 1988, melodramat, komedia, 82 min. Co to jest nofelet? Wyjaśni wam to jeden z bohaterów filmu – Giena, który z pomocą kilku chytrych sztuczek chce znaleźć żonę swojemu kuzynowi Paszy, czterdziestoletniemu kawalerowi. W rezultacie, Giena wychodzi na głupka, a Pasza ma dość śmiesznych sytuacji, w które ciągle wpada, i w końcu sam znajduje wyjście...

Pokaz filmu: "Sąd niebiański" 01.03.2020 Pokaz filmu: "Sąd niebiański"

ODWOŁANE 13 marca, piątek, godz. 18.00,  Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2011, komediodramat, 94 min. Prokurator Andriej i prawnik Benjamin — przyjaciele, których łączy wiele, ale sprawy zawodowe często stawiają ich po różnych stronach barykady. Szczególne w ich pracy jest to, że procesy sądowe, w których biorą udział, dzieją się nie w życiu doczesnym, tylko pozagrobowym.  

Występ choreograficznego zespołu dziecięcego  "FANTAZJA" (Petersburg) 29.02.2020 Występ choreograficznego zespołu dziecięcego "FANTAZJA" (Petersburg)

ODWOŁANE 25 marca, środa, godz. 11.00, Sala kinowo-koncertowa

Dziecięcy zespół choreograficzny "Fantazja" to jedna z najlepszych grup tanecznych Petersburga, istniejąca od 1995 roku. Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele studia tworzą  niepowtarzalny petersburski styl choreograficzny. Repertuar zespołu "Fantazja" jest interesujący i różnorodny od tańców narodów Rosji i świata po współczesną choreografię.

Pokaz filmu: "Drogi tato" 28.02.2020 Pokaz filmu: "Drogi tato"

ODWOŁANE 20 marca, piątek, godz. 18.00,  Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2019, komedia, familijny, 83 min. Właściciel wiodącej sieci handlowej Wadim Dumin przyzwyczaił się, że zdobywa w życiu wszystko, czego zapragnie. Urok osobisty i przemyślany plan pomagają mu w znalezieniu chińskiego inwestora, gotowego zostać partnerem jego firmy, która dawniej należała do matki Wadima. Okazało się jednak, że kobieta wszystkie akcje firmy zapisała swojej wnuczce...

Pokaz filmu: "Za kulisami" 27.02.2020 Pokaz filmu: "Za kulisami"

ODWOŁANE 27 marca, piątek, godz. 18.00,  Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2019, dramat, komedia, 76 min. Widzowie są przyzwyczajeni do śledzenia losów fikcyjnych postaci, tymczasem za kulisami mogą rozwijać się nie mniej interesujące historie. Czasami są zabawne, czasami przerażające, ale na pewno zawsze interesujące. Kierownik teatru jest zmuszony pokazać swoje sztuczki menedżerskie w warunkach niedoboru finansów i talentów. Inny bohater zapoznaje widza z problemami genialnego aktora, który znalazł się na planie drugorzędnego serialu telewizyjnego.

Играть в регби в Росси и за Россию! 18.02.2020 Играть в регби в Росси и за Россию!

Россия приглашает к себе соотечественников играть в регби! Это может быть неожиданным, но разумным карьерным шагом, который приведет к большим заслуженным победам. Играть за национальные сборные на крупнейших турнирах — это достойная карьера спортсмена. Подробная информация и консультации: Кирилл Кулёмин (директор по международному сотрудничеству Федерации регби России) тел.: + 33683838076, info@rugby.ru

Обучение на русском: стартует конкурс «Закачай знания!» – 2020 17.02.2020 Обучение на русском: стартует конкурс «Закачай знания!» – 2020

17 февраля стартовал прием заявок на первый отборочный тур международного конкурса педагогического мастерства среди учителей русских школ за рубежом «Закачай знания!». Участниками конкурса могут стать зарубежные педагоги математики, информатики и технологии, которые преподают на русском языке, а также учителя предмета «Русский язык как иностранный». Важное условие – участники должны показать, как используют современные цифровые технологии в образовательном процессе. Именно этот аспект станет решающим для жюри в оценке работ участников. Заявки на участие могут подать преподаватели из 40 стран мира.

„Rozmowa o przeszłości w imię przyszłości. Droga do Zwycięstwa”!  17.02.2020 „Rozmowa o przeszłości w imię przyszłości. Droga do Zwycięstwa”! 

Rospolcentr ogłasza konkurs „Rozmowa o przeszłości w imię przyszłości. Droga do Zwycięstwa”! Zapraszamy wszystkich polskich obywateli w wieku od 16 do 36 lat mieszkających na terytorium RP, aby odpowiedzieli na pytania konkursu, napisali esej lub nakręcili film. Zwycięzcy konkursu w nagrodę pojadą do Moskwy, gdzie 9 maja 2020 r. będą mogli zobaczyć na własne oczy Paradę Zwycięstwa na Placu Czerwonym, a następnie udadzą się na wycieczkę po miastach Złotego Pierścienia Rosji! Termin składania aplikacji — do 15 kwietnia włącznie. Szczegóły konkursu w linku. 

Międzynarodowa Letnia Szkoła Studencka "GLOBAL CHALLENGES 2020" 05.02.2020 Międzynarodowa Letnia Szkoła Studencka "GLOBAL CHALLENGES 2020"

Terminy: 3-21 sierpnia 2020 r

Międzynarodowa Letnia Szkoła Studencka "GLOBAL CHALLENGES 2019" — to nazwa tematyczna Międzynarodowej Letniej Szkoły, która odbywa się w Akademii Dyplomatycznej rosyjskiego MSZ od 3 do 21 sierpnia 2020 roku. Wydarzenie to ma nie tylko charakter edukacyjny. Jak zauważono w Fundacji Gorczakowa, "Letnia Szkoła Akademii Dyplomatycznej jest przykładem "miękkiej siły" w działaniu, prawdziwym przykładem dyplomacji ludowej, żywej i użytecznej komunikacji młodzieży z różnych krajów".

Wystawa: "Wektor Arktyka: Miejsce, gdzie wszystkie drogi są otwarte" 27.01.2020 Wystawa: "Wektor Arktyka: Miejsce, gdzie wszystkie drogi są otwarte"

1-29 lutego, Galeria, RCNK 

Wystawa ze zbiorów Muzeum Światowego Oceanu  w Kaliningradzie. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia wykonane w różnych regionach Arktyki, które pozwolą przenieść się do krainy śniegu i lodu. Zdjęcia opowiedzą o ekologii i turystyce arktycznej, a niesamowity i delikatny świat koła podbiegunowego otworzy się w swoim nieskazitelnym pięknie. Wystawa opowiada jak rozwijają się szlaki transportowe i nauka w tym odległym i tajemniczym zakątku naszej planety. Prace prezentowane na ekspozycji wykonywane są w różnych okresach i na różnych obszarach Arktyki.

Pokaz filmu: "Biały mech" 27.01.2020 Pokaz filmu: "Biały mech"

7 lutego, piątek, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2014, dramat, 100 min. Akcja filmu rozgrywa się na Dalekiej Północy w tundrze, gdzie ludzie żyją zgodnie z prawami surowej natury. Nieńcy to prastary lud o silnym charakterze i wielowiekowych tradycjach. Głównym bohaterem - Aloszką - targają emocje, które zmuszają go do dokonania wyboru pomiędzy młodzieńczą miłością a szacunkiem do pamięci przodków, której nie można zdradzić. "Biały mech" to film o miłości, wierności, cierpieniu i wyborze. 

Pokaz filmu: "Petersburg. Tylko z miłości" 27.01.2020 Pokaz filmu: "Petersburg. Tylko z miłości"

12 lutego, środa, godz.18.00, Sala kinowo-koncertowa

Klub Filmowy "Horyzont" zaprasza na pokaz filmu z polskimi napisami: 2016, melodramat, 84 min. Siedem wyreżyserowanych przez kobiety historii o najpiękniejszym rosyjskim mieście. Jest to miasto, które tworzy mity i które samo jest mitem. Obraz ten to kolaż historii nakreślonych w wyjątkowo subtelnym stylu - opowiada nie o Petersburgu mitycznym, ale o tym prawdziwym i namacalnym. 


Новости 1 - 20 из 238
Начало | Пред. | 1 2 3 4 5 | След. | Конец