Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

REPREZENTACJA ROSYJSKIEJ AGENCJI WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ

Prezentacja programów edukacyjnych Państwowego Smoleńskiego Uniwersytetu i lekcji otwarte dla wykładowców języka rosyjskiego

 

28 stycznia 2015 r. o godzinie 16.00 w sale komputerowej odbędzie się prezentacja programów edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Smoleńskiego. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na lekcji otwarte na tematy:

- „Wykorzystanie technologii komputerowych w nauczanu języka rosyjskiego jako obcego”

- „Język rosyjski w sporcie”


Międzynarodowy Festiwal Filmów Kryminalnych DetectiveFEST

W dniach od 15 do 19 kwietnia w Moskwie, pod egidą Ministerstwa Kultury FR, Związku Filmowców Rosyjskich, Rossotrudniczestwa i MSZ FR odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Filmów Kryminalnych DetectiveFEST.

Na konkurs zapraszane są aktorskie pełnometrażowe i telewizyjne filmy o tematyce kryminalnej i sensacyjnej, seriale i programy telewizyjne związane z ochroną prawa, powstałe w latach 2014 – 2015.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu

www.detectivefest.ru


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rosyjskojęzyczne spacery z przewodnikiem po bieżących wystawach, które będą odbywać się w każdy w czwartek.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie usytuowane w samym centrum miasta (w sąsiedztwie PKiN, 3 min spacerem od Dworca Centralnego) w modernistycznym pawilonie dawnego domu meblowego Emilia, Muzeum zaprasza na spotkanie ze sztuką współczesną – zarówno polskich jak i zagranicznych artystów.

BIEŻĄCE WYSTAWY:

Wystawa „Maria Bartuszová. Formy przejściowe” to próba napisania historii, która nigdy napisana nie została. Maria Bartuszova to, do tej pory, mało znana słowacka rzeźbiarka, której twórczość została przedstawiona szerszej publiczności w czasie Documenta 12 w Kassel. Wystawa ukazuje twórczość Bartuszovej w sposób prekrojowy, jednocześnie starając się pokazać szukania nowego języka artystycznego wyrazu.

„Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” to wystawa próbującą odpowiedzieć na pytanie, jak w czasach technologicznego przyspieszenia i codziennego kontaktu z nowymi mediami kształtuje się doświadczenie tożsamości i społecznej interakcji. Pokazane są tutaj prace artystów urodzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, którzy weszli na scenę artystyczną w czasach dynamicznej ekspansji Internetu i masowej kultury cyfrowej.

Kolekcja „Architektury-murator” dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej to unikatowa wystawa polskiej architektury współczesnej zorganizowana przez miesięcznik „Architektura-murator” z okazji jubileuszu dwudziestolecia istnienia. Eksponowane w ramach wystawy makiety 25 wybitnych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 roku pozostaną w formie daru w zbiorach Muzeum.

Osoby zainteresowane organizacją oprowadzań grupowych prosimy o zgłoszenie pod adresem:zapisy@artmuseum.pl.

Widzów indywidualnych zapraszamy także na stałe oprowadzania: w każdą sobotę o godz. 14.00 w języku angielskim.

Po wizycie na odpoczynek i pyszną kawę zaprasza odwiedzających kawiarnia eMeSeN, a na półkach mieszczącej się obok księgarni BOOKOFF czekają najnowsze publikacje z dziedzin: architektura, dizajn, sztuka współczesna.

http://artmuseum.pl/pl/cykle/czwartkowe-oprowadzania-w-jezyku-rosyjskim-2-2