Wywiady

Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie 10.10.2017 Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie
Kryminały Polakowej wyróżniają się wciągającymi wątkami i niespodziewanym zakończeniem, urzekającymi bohaterami i niespotykanymi przygodami, lekkim piórem i charakterystycznymi dla niej szczegółami.

Walentin Postnikow - „Nie można zmuszać do czytania” 03.10.2017 Walentin Postnikow - „Nie można zmuszać do czytania”

Książki dla dzieci to szczególny rodzaj literatury.  18 sierpnia w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Warszawie najmłodsi czytelnicy mieli okazję spotkać się z autorem książek  - Walentinem Postnikowem. Walentin Postnikow - członek Związku Pisarzy Rosyjskich, laureat nagród „Złote pióro Rosji”, „Eureka”, „Artiada”, autor 25 książek i 20 spektakli radiowych. 

Anna Gonczarowa – najprawdziwsza dobra wróżka współczesnej rosyjskiej literatury dziecięcej 03.10.2017 Anna Gonczarowa – najprawdziwsza dobra wróżka współczesnej rosyjskiej literatury dziecięcej

Książki autorstwa Anny Gonczarowej to interesujące historie, które uczą dzieci zauważać i cenić dobro, lepiej rozumieć siebie i innych. Anna, jako członek Związku Pisarzy Rosyjskich, pedagog i mama dwójki dzieci, już dawno zaskarbiła sobie miłość najmłodszych czytelników i ich rodziców. Jak pisać dla dzieci, co inspiruje i daje siłę do pracy – tego dowiecie się z wywiadu z autorką.