Wydarzenia

Spotkanie prezentujące rosyjskie uniwersytety „Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość” 02.10.2018

Spotkanie prezentujące rosyjskie uniwersytety „Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”

16 października 2018 r. w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie oraz 18 października 2018 r w Gdańsku odbędzie się spotkanie z przedstawicielami rosyjskich uniwersytetów pt. „Edukacja w Rosji – start w pomyślną przyszłość”, prezentująca czołowe rosyjskie uczelnie wyższe. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Russia.Study – instytutem współpracy miédzynarodowej na rzecz edukacji.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać system edukacji w Rosji, dowiedzieć się, jak aplikować do rosyjskich szkół wyższych, jakie ulgi przewidziane są dla zagranicznych studentów, rodaków i mieszkających za granicą oraz jak zostać uczestnikiem programu stypendialnego Federacji Rosyjskiej i uczyć się bezpłatnie. Uczestnikom zostanie podana także informacja o krótkoterminowych programach edukacyjnych na rosyjskich uniwersytetach (letnie kursy języka i kultury rosyjskiej dla studentów oraz kursy podwyższenia kwalifikacji nauczycieli i wykładowców języka rosyjskiego jako obcego trwające od 2 tygodni do 2 miesięcy), stażach w ramach studiów magisterskich i doktoranckich trwające od 1 do 9 miesięcy, o możliwości zdobycia drugiego wykształcenia wyższego oraz wymogach rekrutacji i nauki na magistraturze.
    
W wydarzeniu wezmą udział rosyjskie uniwersytety:

Moskiewski Instytut Fizyczno-Techniczny;
Bałtycki Federalny Uniwersytet im. I. Kanta;
Zachodnia Filia Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej (Kaliningrad);
Uralski Państwowy Uniwersytet Ekonomiczny.

O programach i procesie rekrutacji opowiedzą przedstawicieli uniwersytetów, kierownicy jednostek odpowiedzialnych za kontakty międzynarodowe i kształcenie studentów zagranicznych.

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 16 października (13.30−16.00) w RONiK przy ul. Belwederskiej 25 oraz w Gdańsku
18 października (12.00-15.00) w RCNK przy ul. Długiej 35.

Wstęp wolny.

Kontakt

Russia.Study
+48-226-022-410  
info@russia.study
https://russia.study


Wrócić