Biblioteka

Litres

Knigoworot

Wywiady

Recenzje

                                                                       
Biblioteka Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Warszawie otwarta dla czytelników 

Nasza biblioteka to przestrzeń, w której książki „nawiązują znajomość” z ludźmi, ludzie spotykają się z autorami i tłumaczami, gdzie poeci organizują wieczory swojej poezji, a literaturoznawcy opowiadają o życiu wielkich pisarzy. Co tydzień organizujemy dla Państwa nowe wydarzenia.

Zainicjowaliśmy zakrojoną na szeroką skalę akcję pt. „Uwolnij książkę”, półki z książkami stoją przy wejściu do Ośrodka, a każdy może swobodnie wymienić swoją książkę na nową.

Każdy nasz czytelnik posiada bezpłatny dostęp do «LitRes: Biblioteki” – ponad 140 000 książek elektronicznych w języku rosyjskim. Co miesiąc katalog uzupełniany jest o przynajmniej 2000 nowych pozycji.

W naszych zasobach znajdziecie Państwo przeszło 12 000 drukowanych książek: genialnie wydane dzieła rosyjskich pisarzy i poetów, klasykę zagraniczną, publikacje historyczne i językoznawcze. Posiadamy dużą kolekcję serii „Życie wybitnych ludzi”.

Dla dzieci w każdym wieku przygotowane mamy kolorowe utwory autorów dziecięcych i literaturę przygodową.

Dysponujemy także zbiorem Wielkiej Encyklopedii Radzieckiej, encyklopediami z medycyny, psychologii, a ponadto słownikami językowymi.

Bezpłatne Wi-Fi

Serdecznie zapraszamy!

Godziny pracy biblioteki RONiK:

Pon., Śr., Pt. - od 9:00 do 13:00

Wt., Czw. – od 14:00 do 18:00

ronik@ronik.org.pl

tel./faks (22)849-27-30

W dni będące rosyjskimi świętami państwowymi biblioteka jest zamknięta.Naszym czytelnikom w 2019 roku oferujemy następujące rosyjskojęzyczne periodyki:
  • Rossijskaja gazieta – „Niediela”
  • Kultura
  • ABWGD – skazki, igry, uroki
  • Karawan istorij
  • Wokrug swieta
  • Оgoniok
  • Ruskij Jazyk Za Rubezhom
  • Rossija w globalnoj politikie
  • Nowyj mir

Uwaga: gazety i czasopisma udostępniane są tylko na terenie czytelni.Katalog CD i DVD:

Dyski audio (xls)64.5 KB

Filmy na DVD (xls)75.5 KBZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI RONiK

Biblioteka RONiK w Warszawie otwarta jest dla wszystkich mieszkańców stolicy. Goście z innych regionów Polski mogą korzystać z zasobów bibliotecznych na terenie czytelni. W celu wyrobienia karty bibliotecznej należy okazać dokument tożsamości i jego kserokopię. Jednocześnie możecie Państwo wypożyczyć nie więcej niż 3 książki. Opłata abonamentowa wynosi 20 złotych rocznie (dla uczniów, studentów oraz emerytów 10 złotych rocznie).

Jednocześnie możecie wypożyczyć Państwo maksymalnie 2 płyty. Koszt wypożyczenia 1 płyty DVD lub CD wynosi 5 złotych za 5 dni. Instytucje i organizacje edukacyjne mają możliwość bezpłatnego korzystania z biblioteki na podstawie listu gwarancyjnego.

Czytelnicy powinni ostrożnie obchodzić się z książkami, płytami DVD i CD, należącymi do biblioteki. 

Zasoby elektroniczne i dostęp do baz

Uwaga! Biblioteka RONiK oferuje bezpłatny dostęp do serwisu bibliotecznego LitRes. Konto umożliwia korzystanie z katalogów i elektronicznych systemów bibliotecznych, niezależnie od miejsca. 

Biblioteka RONiK posiada zdalny dostęp do czytelni Prezydenckiej Biblioteki im. B.N. Jelcyna, w której zebrane zostały setki tysięcy ucyfrowionych książek, rzadkich dokumentów archiwalnych oraz materiałów audio i video.