Wydarzenia

RSS

Koncert z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Warszawy 14.01.2018 Koncert z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Warszawy
17 stycznia 17:00 Sala kino-koncertowa
W koncercie usłyszycie polskie i rosyjskie wojenne piosenki, pieśni Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy.
Występują: Kuba Lachowski Uliana Kolodziejczak Evgen Malinovskiy

SAINT -PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS:“Road to World Cup 2018: Sport Event Management” 01.12.2017 SAINT -PETERSBURG STATE UNIVERSITY OF ECONOMICS:“Road to World Cup 2018: Sport Event Management”
Duration: 8 days Workload: 4 ECTS Language: English
Enrolment Cost: euro 1000, included: accommodation 8 days (SGL), breakfasts & lunches, lectures and tours within the program. Special offer for partner-universities: EURO 800. Program Content: lectures on Event Management, Marketing and Branding; field trips to the City Stadium, Football Club, Hotel, etc., project work on organizational issue within holding a sport event; cultural program.

Rosyjskie Pielmieni w Muzeum Etnograficznym 28.11.2017 Rosyjskie Pielmieni w Muzeum Etnograficznym
Już niedługo – 10 grudnia w warszawskim Muzeum Etnograficznym zostanie otwarty jarmark świąteczny, na którym będzie możliwość zakupu różnego rodzaju dekoracji choinkowych, bombek, biżuterii, rzeczy od projektantów, a także pożywić się na straganach ze Street foodem, serwującymi narodowe potrawy.
Fani rosyjskich potraw będą mogli skosztować prawdziwe domowe uszka i pierogi lepione własnoręcznie. Smaczne i soczyste, z różnymi dodatkami od „kulinarnego projektu” GlavPelmen (Kaliningrad). Zapraszamy do spróbowania firmowych dań rosyjskich!
Otwarcie jarmarku odbędzie się o godzinie 10.00.

Bożonarodzeniowe koncerty 28.11.2017 Bożonarodzeniowe koncerty
7  grudnia 17:00 Sala wystawowa  
Zapraszamy na bożonarodzeniowe koncerty, w których wystąpią młodzi polscy wykonawcy – studenci Uniwersytetu Muzycznego F. Szopena – reprezentanci Sekcji młodych kompozytorów Związku Kompozytorów Polskich. W ich wykonaniu zabrzmią utwory M. Glinki, L. Beethovena, I. Bramsa, A. Areńskiego, D. Szostakowicza.

Wystawa poświęcona życiu i twórczości romantyka z miasta „K” – słynnego bajarza Ernsta Teodora Amadeusza Hoffmanna 27.11.2017 Wystawa poświęcona życiu i twórczości romantyka z miasta „K” – słynnego bajarza Ernsta Teodora Amadeusza Hoffmanna
5 grudnia 18:00 Sala wystawowa 
Jego opowieści są tajemnicze i niezwykłe, z głębokim znaczeniem i odbiciem rzeczywistości. Na wystawie zostanie zaprezentowana ilustrowana historia, opowiadająca o życiu i pracy "wynalazcy" E. Hoffmanna, który urodził się w Koenigsbergu (obecny Kaliningrad). Wystawa została udostępniona przez Obwodowe Muzeum Historii i Sztuki w Kaliningradzie. Autorem prac jest słynna kaliningradzka artystka O. Dmitrieva. Na wystawie można będzie zobaczyć również ilustracje do „Dziadka do orzechów”, wykonane przez malarzy z różnych krajów (Rosja, Ukraina, Czechy, Hiszpania, Francja, Ameryka itp.).

 Wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów "Bezgraniczna przestrzeń sztuki " 24.11.2017 Wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów "Bezgraniczna przestrzeń sztuki "
29 listopada 17.00 Sala wystawowa
W Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warzawie zostanie otwarta wystawa malarstwa i grafiki rosyjskich artystów, którzy od wielu lat mieszkają w Polsce. Miłośnicy sztuk pięknych docenią tę wystawę za różnorodność, styl i technikę. Zostanie zaprezentowanych siedmiu malarzy: Natasha Bakovich (Warszawa), Marianna Kaszko (Warszawa), Tatiana Majewska (Lublin), Georgij Safronov (Katowice), Aleksandr Hohlov (Warszawa), Edward Shchapov (Opole) i Aleksandr Yasin (Kraków).

Wykonywana na żywo przez Siergieja Czecha muzyka fortepianowa będzie przyjemnym dopełnieniem wieczoru.


Petersburski Państwowy Badawczy Uniwersytet Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki: międzynarodowa olimpiada dla uczniów w wieku szkolnym z matematyki i informatyki 21.11.2017 Petersburski Państwowy Badawczy Uniwersytet Technologii Informacyjnych, Mechaniki i Optyki: międzynarodowa olimpiada dla uczniów w wieku szkolnym z matematyki i informatyki
Zwycięzcy i laureaci międzynarodowych olimpiad dla dzieci w wieku szkolnym, organizowanych przez Uniwersytet, mogą ubiegać się o bezpłatną naukę w dowolnym rosyjskim uniwersytecie w technicznych specjalizacjach, gdzie matematyka lub informatyka są przedmiotami profilowymi.

Bożonarodzeniowe zwyczaje na południu Europy (Bułgaria, Grecja, Cypr) 16.11.2017 Bożonarodzeniowe zwyczaje na południu Europy (Bułgaria, Grecja, Cypr)
28 listopada 17:00 Sala wystawowa
Klub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład z cyklu „Wprowadzenie do prawosławia”. Prelekt: profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Zapraszamy na Koncert z cyklu "Historia romansu rosyjskiego: od Ałły Bajanowej do Aleksandra Wertyńskiego" 10.11.2017 Zapraszamy na Koncert z cyklu "Historia romansu rosyjskiego: od Ałły Bajanowej do Aleksandra Wertyńskiego"
17 listopada 18:00 Sala wystawowa
Autor projektu, prowadzący i wykonawca: Maciej Klociński - laureat "Złotego Liścia Retro 2013'" i nagrody "Za oddanie rosyjskiemu romansowi" od Fundacji Kulturowego Dorobku im. Ałły Bajanowej w Moskwie.
W programie: złote i szlachetne, rozsypane jak diamenty romanse rosyjskie: salonowe, miejskie, cygańskie okrutne, taborowe i współczesne. Romanse z repertuaru mistrzów stylu: Ałły Bajanowej, Jzabelli Juriewej, Wadima Kozina, Aleksandra Wertyńskiego i innych.

Lew Daniłkin: „Bądź co bądź pisanie o Leninie okazało się ciekawsze niż o jakichś frywolnych paniach” 08.11.2017 Lew Daniłkin: „Bądź co bądź pisanie o Leninie okazało się ciekawsze niż o jakichś frywolnych paniach”
Lew Aleksandrowicz Daniłkin — rosyjski dziennikarz, krytyk literacki, tłumacz. Pracował jako redaktor naczelny czasopisma „Playboy”, pisał komentarze literackie do gazety „Wiedomosti”. Autor biografii pisarza Aleksandra Prochanowa „Człowiek z jajem” (lista finalistów konkursu „Bolszaja kniga” i „Nacionalnyj bestseller”), Jurija Gagarina z serii „Życie wybitnych osobistości” (nagroda „Aleksandra Newskiego”), zbioru opowiadać „Kludge” oraz książki o Włodzimierzu Leninie.

Prezentacja książki Ryszarda Bolesławskiego "Droga Ułana. Wspomnienia polskiego oficera. 1916-1918” 08.11.2017 Prezentacja książki Ryszarda Bolesławskiego "Droga Ułana. Wspomnienia polskiego oficera. 1916-1918”
15 listopada 17:00 Sala wystawowa 
Ryszard Bolesławski był jednym z tych Polaków, którzy pod wpływem patriotycznego impulsu wstąpili do rosyjskiej armii, aby walczyć o niepodległość Polski. Wraz ze swoim pułkiem ułanów przeszedł przez wszystkie trudy pierwszej wojny światowej.
Galina i Andrzej Palacz (Wydawnictwo „Iniciał”) zaprezentują publiczności przekład książki Ryszarda Bolesławskiego na język polski. Wieczór zakończy się występem autora-artysty Aleksandra Ślepakowa, którego utwory dedykowane są tym odległym czasom.

Wystawa ilustracji autorstwa studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego 08.11.2017 Wystawa ilustracji autorstwa studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego
16 listopada 17:00 Sala wystawowa 
Z okazji 135. jubileuszu Korneja Czukowskiego odbędzie się wystawa ilustracji „Zadzwonił u mnie telefon” autorstwa studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje studentów Instytutu Grafiki i Sztuki Książkowej im. W. Faworskiego. Będzie to nowe, współczesne ujęcie ulubionych utworów z lat naszego dzieciństwa.
Korniej Czukowski - wybitny pisarz literatury dziecięcej. Trudno policzyć, ile pokoleń dzieci uczyło się na pamięć jego wierszy „Skradzione słońce”, „Karaluszysko”, czy „Myjdodziur”. Dzieła Czukowskiego były tłumaczone na wiele języków europejskich już od lat 30. XX wieku. Ilustracje do jego utworów tworzyli tacy klasycy ilustracji dziecięcej jak: W. Konaszewicz, W. Sutiejew, M. Mituricz, J. Wasniecow, W. Czyżykow. Książki Czukowskiego wydawane były również w języku polskim. Utwory autora do dnia dzisiejszego drukowane są w nowych odsłonach.

Marika Krajniewska: „Teraz śmiało mogę powiedzieć, że literatura jest moim życiem” 27.10.2017 Marika Krajniewska: „Teraz śmiało mogę powiedzieć, że literatura jest moim życiem”
Marika Krajniewska - współczesna polska pisarka urodzona w Sankt-Petersburgu. W dzieciństwie każde wakacje spędzała w Czerkasach. W wieku 12 lat razem z rodzicami przeprowadziła się do Torunia. Z wykształcenia jest tłumaczem, z zawodu dziennikarką i pisarką. Autorka książek „Papierowy motyl”, „Era kobiet”, „Zapach malin”, „Za zakrętem”, „Pięć”. Marika jest też właścicielką wydawnictwa i fundacji „Papierowy motyl” , którą założyła razem z fotografem Tatianą Jachirą.

W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Jedności Narodowej 26.10.2017 W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Jedności Narodowej
4 listopada w naszej galerii odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć zwycięzców i laureatów III Międzynarodowego Konkursu fotoreportażu im. Andreja Stenina. Kluczowym wydarzeniem dla naszych rodaków i wszystkich zainteresowanych w literaturze rosyjskiej będą dwa wieczory literackie w Warszawie (w RONiK) i Krakowie (na terenie centrum „Russkij mir”) - „Averchenko, Zoshchenko, Andronikus: podążając za rosyjską humorystyczną prozą”. Cykl imprez poświęconych Dniu Jedności Narodowej zakończy się „muzycznym wieczorem z cyklu "Historia rosyjskiego romansu. Od Ałły Bajanowej do Aleksandra Wertińskiego". Autorem projektu, prezenterem i wykonwcą jest Maciej Kłoczyński – laureat  międzynarodowych konkursów, Złote Retro 2013. (17.11 o godz. 18:00)

Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza na zimowe kursy języka i kultury rosyjskiej 24.10.2017 Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza na zimowe kursy języka i kultury rosyjskiej
Proponowany jest dwutygodniowy program nauczania nakierowany na doskonalenie kompetencji i nawyków wszystkich rodzajów umiejętności językowych (mówienie, czytanie, słuchanie, pisanie).


Новости 316 - 330 из 399
Начало | Пред. | 20 21 22 23 24 | След. | Конец