Wydarzenia

RSS

Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza zagranicznych obywateli na kursy „Język rosyjski” 24.10.2017 Omski Uniwersytet Państwowy im. F. Dostojewskiego zaprasza zagranicznych obywateli na kursy „Język rosyjski”
9 lutego−30 czerwca 2018 r.
Uczestnicy odbędą ogólny kurs języka rosyjskiego i opanują poszczególne kompetencje językowe (mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie), gramatykę oraz leksykę w aspekcie ich praktycznego wykorzystania. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały.

Współczesna ikonografia prawosławna 19.10.2017 Współczesna ikonografia prawosławna
31 października 17:00 Sala wystawowa
Klub „Słowiańskie tradycje i kultura”. Wykład z cyklu „Wprowadzenie do prawosławia”. Prelekt: profesor, rektor Seminarium prawosławnego ojciec Georgij Tofiljuk.

Lekcja z kosmosu. Fizyka nieważkości 17.10.2017 Lekcja z kosmosu. Fizyka nieważkości
18 października 10:00 Sala wystawowa
Z okazji 60. rocznicy rozpoczęcia ery kosmicznej – uruchomienia pierwszego sztucznego satelity Ziemi, który otworzył ludzkości drogę w kosmos, zostaną zaprezentowane– wystawa multimedialna i film dokumentalny, nakręcony na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pt. "Lekcja z kosmosu. Fizyka nieważkości", udostępniony przez Państwową Agencję Działalności Kosmicznej "Roskosmos".

IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German wystartuje już jesienią 16.10.2017 IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German wystartuje już jesienią
6 listopada 18:00 Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German gościć będzie 18 artystów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Włoch. Wystąpią najlepsi finaliści z poprzednich trzech edycji Festiwalu a także nowi uczestnicy. Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Koncertowa (symfoniczna) Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Podczas Festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów.

Projekt: Petersburg 16.10.2017 Projekt: Petersburg
26 października 17:00 Sala wystawowa 
Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że w zbiorach Państwowego Muzeum Ermitażu znajduje aż około 3 milionów eksponatów umieszczonych w 350 pomieszczeniach, które rozlokowane są w pięciu budynkach? Czy zdajecie sobie sprawę, że szacowany czas zwiedzania samego Ermitażu przy jednominutowym postoju przy każdym z zabytków to 8 lat? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, a chcielibyście to zrobić, w imieniu studentów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zrzeszonych w Kole Naukowym Archeologii Pradziejowej oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury wraz z Studenckim Kołem Archeologii Naukowej "Vestigium", mamy zaszczyt zaprosić na sprawozdanie z ekspedycji naukowej odbytej w mieście zw. "Wenecją Północy", czyli drugim co do wielkości mieście Federacji Rosyjskiej - w Petersburgu. 

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „Rosja oczami dzieci” 10.10.2017 Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci „Rosja oczami dzieci”
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kursów języka rosyjskiego dla dzieci prowadzonych przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie (RONiK), a także wszystkie inne dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Rysunki oraz ich tytuły wraz z danymi uczestników (imię, nazwisko, data urodzenia, kontakt) należy składać do sekretariatu kursów języka rosyjskiego do 22 pażdziernika 2017 r.

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Światło i kolor” petersburskiej artystki Nataszy Bakowicz 10.10.2017 Zapraszamy na otwarcie wystawy „Światło i kolor” petersburskiej artystki Nataszy Bakowicz
18 października 18:00 Sala wystawowa 
Prace Nataszy Bakowicz są łatwo rozpoznawalne, ponieważ malarka posiada swój unikalny język artystyczny, wyczucie koloru i oryginalną myśl kompozycyjną. Natasza Bakowicz urodziła się w Sankt-Petersburgu. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem petersburski Akademicki Instytut Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. I. Riepina, broniąc pracy dyplomowej p.t. „Jesienny walc”. Szkic obrazu  znajduje się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej Erarta.

Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie 09.10.2017 Przygoda na 20 lat. Spotkanie z mistrzynią prozy przygodowej Tatianą Polakową w Warszawie
Kryminały Polakowej wyróżniają się wciągającymi wątkami i niespodziewanym zakończeniem, urzekającymi bohaterami i niespotykanymi przygodami, lekkim piórem i charakterystycznymi dla niej szczegółami. W czasie swojej pisarskiej kariery Tatiana napisała ponad 80 książek, które rozeszły się w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy. Rozmowa z pisarką to czysta przyjemność. Jest ona bowiem ciepłą, otwartą, wesołą i dobrą osobą.

Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy 05.10.2017 Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy
Kameralny Teatr Dramatyczny z Wołogdy zaprezentuje w Warszawie dwa spektakle «Powiatowa Lady Makbet» na podstawie opowiadania N. Leskowa  (13 października o godz. 18:00) i «Dama pikowa» na podstawie opowiadania
A. Puszkina (14 października o godz. 18:00).

Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MFTI) informuje o międzynarodowej fizyczno-matematycznej olimpiadzie „Phystech. Intrnational 2017” 03.10.2017 Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MFTI) informuje o międzynarodowej fizyczno-matematycznej olimpiadzie „Phystech. Intrnational 2017”
W olimpiadzie mogą wziąć udział cudzoziemcy – uczniowie 9−11 klas szkół średnich ogólnokształcących (10−12 klas przy 12-letniej trybie nauki).Od 25 września do 1 grudnia 2017 r. w trybie online  odbędzie się pierwszy etap olimpiady (kwalifikujący).

Wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj" 27.09.2017 Wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj"
27 września - 14 października Sala wystawowa 
Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne ma zaszczyt zaprezentować wystawę zwycięzców I i II Wszechrosyjskiego konkursu fotograficznego „Najpiękniejszy kraj.” Konkurs fotograficzny Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego „Najpiękniejszy kraj” – to multimedialny projekt na dużą skalę, którego celem jest troska o zachowanie dzikiej przyrody Rosji i propagowanie ostrożnego podejścia do otaczającego nas świata przez sztukę fotografowania.

Saratowskie Konserwatorium Państwowe im. L. W. Sobinowa ogłasza nabór obywateli zagranicznych 26.09.2017 Saratowskie Konserwatorium Państwowe im. L. W. Sobinowa ogłasza nabór obywateli zagranicznych
Saratowskie Konserwatorium Państwowe im. L. W. Sobinowa, będące jednym z najstarszych w Rosji, ogłasza nabór obywateli zagranicznych na studia licencjackie, magisterskie oraz specjalizacje. Program nauczania obejmuje następujące kierunki: śpiew akademicki; orkiestrowe instrumenty ludowe; orkiestrowe instrumenty smyczkowe (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas); fortepian; organy; instrumenty dęte i perkusyjne.

Anna Gonczarowa – najprawdziwsza dobra wróżka współczesnej rosyjskiej literatury dziecięcej 26.09.2017 Anna Gonczarowa – najprawdziwsza dobra wróżka współczesnej rosyjskiej literatury dziecięcej
Książki autorstwa Anny Gonczarowej to interesujące historie, które uczą dzieci zauważać i cenić dobro, lepiej rozumieć siebie i innych. Anna, jako członek Związku Pisarzy Rosyjskich, pedagog i mama dwójki dzieci, już dawno zaskarbiła sobie miłość najmłodszych czytelników i ich rodziców. Jak pisać dla dzieci, co inspiruje i daje siłę do pracy – tego dowiecie się z wywiadu z autorką.

Czwarta międzynarodowa  konferencja pt. "Inżynieria i telekomunikacja – En&T-2017" 20.09.2017 Czwarta międzynarodowa konferencja pt. "Inżynieria i telekomunikacja – En&T-2017"
Moskiewski Instytut Fizyki i Techniki (MFTI), Uniwersytet Tsinghua, Pekin (Chiny), Uniwersytet Czarnogóry (UCG) i „Związek Fiztech” w dniach 29−30 listopada 2017 r. zorganizują czwartą międzynarodową konferencję pt. "Inżynieria i telekomunikacja – En&T-2017".

Tradycja i nowoczesność w rosyjskich ikonach XIX w. 19.09.2017 Tradycja i nowoczesność w rosyjskich ikonach XIX w.
3 października 17:00 Sala wystawowa 
Wykład będzie poświęcony różnym aspektom rosyjskiego malarstwa ikonowego – refleksji teologicznej na temat ikon, ikonografii, cechom formalno - stylistycznym, technologii wytwarzania. Referentka spróbuje przedstawić różnorodność i bogactwo rosyjskiego malarstwa ikonowego XIX w., pokazując, w jaki sposób łączyła się w nim tradycja ikonopisania z nowymi wzorcami i nowinkami technicznymi.


Новости 331 - 345 из 399
Начало | Пред. | 21 22 23 24 25 | След. | Конец