Wydarzenia

RSS

Życie i twórczość Siergieja Rachmaninowa 01.04.2023 Życie i twórczość Siergieja Rachmaninowa
1 kwietnia przypada 150. rocznica urodzin wielkiego rosyjskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta Siergieja Rachmaninowa. Pianistka, nauczycielka gry na fortepianie Jekatierina Chołkina i dyrygent, docent Igor Tomaszewski przygotowali fascynujący wykład o perypetiach życia i poszukiwaniach twórczych muzyka.

Ogólnopolski finał konkursu "Żywa klasyka" 22.03.2023 Ogólnopolski finał konkursu "Żywa klasyka"
W Polsce odbył się ogólnopolski finał konkursu "Żywa klasyka", dorocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród dzieci w wieku szkolnym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację "Dyplomacja Dziecięcą" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie.

Warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko z polskimi uczniami z Warszawy 07.03.2023 Warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko z polskimi uczniami z Warszawy
W przededniu wiosennego święta odbyły się ciekawe warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko z polskimi uczniami z Warszawy.

Przedłużenie rejestracji zgłoszeń 20.02.2023 Przedłużenie rejestracji zgłoszeń
Trwa rejestracja zgłoszeń uczestnictwa w rekrutacji do programów bezpłatnej edukacji w Rosji w ramach przewidzianych funduszy przez Rząd Federacji Rosyjskiej.

Sekrety kuchni rosyjskiej od Tatiany Michajłowej 17.02.2023 Sekrety kuchni rosyjskiej od Tatiany Michajłowej
Wspaniały kucharz, założycielka restauracji „Rosyjska Dusza” w Kaliningradzie Tatiana Michajłowa poprowadzi online warsztaty gotowania, opowie nie tylko o historii i tradycjach tego święta, ale także podzieli się swoimi sekretami robienia pysznych, rumianych naleśników.

Spotkanie z wicedyrektorem Dyrekcji pracy z młodzieżą za granicą Narodowego uniwersytetu badawczego "Wyższa Szkoła Ekonomiczna" 14.02.2023 Spotkanie z wicedyrektorem Dyrekcji pracy z młodzieżą za granicą Narodowego uniwersytetu badawczego "Wyższa Szkoła Ekonomiczna"
Zapraszamy do udziału w spotkanie z wicedyrektorem Dyrekcji pracy z młodzieżą za granicą Narodowego uniwersytetu badawczego "Wyższa Szkoła Ekonomiczna" Kisiel Cyrylem.

Aleksandr Użanow. "Dyplomacja obywatelska jako narzędzie konstruowania przyszłości w oparciu o przeszłość". 10.02.2023 Aleksandr Użanow. "Dyplomacja obywatelska jako narzędzie konstruowania przyszłości w oparciu o przeszłość".
Z okazji Dnia Pracownika Dyplomatycznego, obchodzonego w Rosji 10 lutego, w najbliższy piątek o 10:00 czasu polskiego Rosyjski Dom w Warszawie na swojej stronie Facebook przeprowadzi transmisję na żywo z Dyrektorem Instytutu Pamięci Społecznej (Moskwa), docentem MGIMO Aleksandrem Użanowem. Tematem jego przemówienia jest "Dyplomacja obywatelska jako narzędzie konstruowania przyszłości w oparciu o przeszłość".

Prezentacja programów Instytutu Puszkina 08.02.2023 Prezentacja programów Instytutu Puszkina
Państwo dowiedzą się o nowoczesnych programach edukacyjnych Instytutu Puszkina oferowanych dla obcokrajowców oraz o kursach doskonalenia zawodowego dla nauczycieli języka rosyjskiego, a także będą mogli zadać własne pytania!

Lodowa pętla Stalingradu 02.02.2023 Lodowa pętla Stalingradu
Z okazji 80. rocznicy zwycięstwa w bitwie o Stalingrad prezentujemy wystawę Muzeum Zwycięstwa "Lodowa pętla Stalingradu".

Gotujemy z Rosyjską Duszą 27.01.2023 Gotujemy z Rosyjską Duszą
Czeka na Państwo zapoznanie z tradycyjną kuchnią Buriacji, Tatarstanu, Jakucji i wielu innych regionów naszej Ojczyzny. Najpopularniejsze i pyszne dania będą mogli Państwo przygotować razem z Tatianą.

Prezentacja programów RUDN 23.01.2023 Prezentacja programów RUDN
Państwo dowiedzą się o nowoczesnych programach edukacyjnych RUDN oferowanych dla obcokrajowców, a także będą mogli zadawać własne pytania!

KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO 17.01.2023 KURSY JĘZYKA ROSYJSKIEGO
ZAPRASZAMY NA NOWY SEMESTR KURSÓW JĘZYKA ROSYJSKIEGO❗️

Wszystkie poziomy zaawansowania. Dla dorosłych i dzieci. Liczba osób w grupie 6-8.

Noworoczny poranek dla dzieci 14.01.2023 Noworoczny poranek dla dzieci
Z okazji świąt noworocznych w Rosyjskim Domu odbyły się poranki dla dzieci.

Wystawa fotografii "Gwiezdne bratstwo" 12.01.2023 Wystawa fotografii "Gwiezdne bratstwo"
Wystawa fotografii ilustruje historię rozwoju kosmonautyki, przedstawia naukowców i badaczy w tej dziedzinie.

Bezplatna edukacja w Rosji! 23.12.2022 Bezplatna edukacja w Rosji!
Rozpoczyna się przyjmowanie dokumentów do programu bezplatnej edukacji w Rosji!
Kandydaci mogą zarejestrować się wyłącznie na stronie https://education-in-russia.com.


Новости 61 - 75 из 399
Начало | Пред. | 3 4 5 6 7 | След. | Конец