Wydarzenia

RSS

Zakończenie roku szkolnego na kursach języka rosyjskiego dla dzieci 10.06.2023 Zakończenie roku szkolnego na kursach języka rosyjskiego dla dzieci
Na zakończenie roku szkolnego na kursach języka rosyjskiego dla dzieci odbyła się uroczysta impreza. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały dla rodziców bogaty program i wiele miłych niespodzianek.

Wystawa zwycięzców konkursu „Najpiękniejszy kraj” 04.06.2023 Wystawa zwycięzców konkursu „Najpiękniejszy kraj”
W ramach Nocy Geografii, zorganizowanej przez Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne, otwarto wystawę zwycięzców konkursu fotograficznego Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego „Najpiękniejszy kraj”, poświęconego ochronie i poszanowaniu dzikiej przyrody Rosji.

Lekcja "Muzyka dla dzieci" 31.05.2023 Lekcja "Muzyka dla dzieci"
Wykład odbędzie się online 31 maja (środa) o godz. 19.00 na naszej stronie na Facebooku. Czekamy na Państwo!

Gotujemy z Rosyjską Duszą. Sekrety rosyjskiej kuchni od Tatiany Michajłowej 23.05.2023 Gotujemy z Rosyjską Duszą. Sekrety rosyjskiej kuchni od Tatiany Michajłowej
Zapraszamy wszystkich do gościnnej kuchni Tatiany 23 maja o godzinie 13.00 na naszej stronie na Facebooku!

Warsztaty dla dzieci. Rosyjska matrioszka 18.05.2023 Warsztaty dla dzieci. Rosyjska matrioszka
Na kursach języka rosyjskiego młodzi uczniowie poznają kolejne ludowe rzemiosło Rosji. Tym razem tematem lekcji jest rosyjska matrioszka.

Wystawa fotodokumentalna „Szturm Königsberga” 05.05.2023 Wystawa fotodokumentalna „Szturm Königsberga”
Wystawa fotodokumentalna „Szturm Königsberga” została przygotowana na podstawie materiałów Muzeum Historii i Sztuki Obwodu Kaliningradzkiego.

Zdobycie Königsberga jest jedną z najważniejszych operacji w historii ostatniego etapu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wśród nagród ustanowionych podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest tylko jedna, która jest poświęcona nie zdobyciu obcej stolicy, ale zdobyciu miasta-twierdzy. Mowa o medalu „Za zdobycie Königsberga”, który otrzymało 760 000 osób.

Warsztaty dla dzieci 04.05.2023 Warsztaty dla dzieci
Na kursach języka rosyjskiego dla dzieci młodzi uczniowie zapoznają się z rzemiosłem ludowym Rosji. Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów poświęconych tworzeniu lalki-amiletu Beregini.

VI program edukacyjny „Czytanie książki oblężniczej” 01.05.2023 VI program edukacyjny „Czytanie książki oblężniczej”
Młodzi rodacy z 43 krajów świata, w tym z Polski, wzięli udział w VI programie edukacyjnym „Czytanie książki oblężniczej”, który odbył się w Petersburgu w dniach 24-30 kwietnia. Program był poświęcony 80. rocznicy całkowitego zniesienia blokady Leningradu podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Wystawa "Gagarin. Pierwszy w kosmosie" 12.04.2023 Wystawa "Gagarin. Pierwszy w kosmosie"
Na Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki Roskosmos przygotował wystawę "Gagarin. Pierwszy w kosmosie", która została otwarta w Rosyjskim Domu w Warszawie.

Rosyjska i europejska muzyka sakralna 11.04.2023 Rosyjska i europejska muzyka sakralna
Fascynująca opowieść o rosyjskiej i europejskiej muzyce sakralnej - najbogatszej i najcenniejszej warstwie sztuki muzycznej i światowej kultury muzycznej - odbędzie się online 11 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 na naszej stronie na Facebooku.

Życie i twórczość Siergieja Rachmaninowa 01.04.2023 Życie i twórczość Siergieja Rachmaninowa
1 kwietnia przypada 150. rocznica urodzin wielkiego rosyjskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta Siergieja Rachmaninowa. Pianistka, nauczycielka gry na fortepianie Jekatierina Chołkina i dyrygent, docent Igor Tomaszewski przygotowali fascynujący wykład o perypetiach życia i poszukiwaniach twórczych muzyka.

Ogólnopolski finał konkursu "Żywa klasyka" 22.03.2023 Ogólnopolski finał konkursu "Żywa klasyka"
W Polsce odbył się ogólnopolski finał konkursu "Żywa klasyka", dorocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród dzieci w wieku szkolnym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację "Dyplomacja Dziecięcą" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie.

Warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko z polskimi uczniami z Warszawy 07.03.2023 Warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko z polskimi uczniami z Warszawy
W przededniu wiosennego święta odbyły się ciekawe warsztaty rosyjskiej artystki Marianny Kaszko z polskimi uczniami z Warszawy.

Przedłużenie rejestracji zgłoszeń 20.02.2023 Przedłużenie rejestracji zgłoszeń
Trwa rejestracja zgłoszeń uczestnictwa w rekrutacji do programów bezpłatnej edukacji w Rosji w ramach przewidzianych funduszy przez Rząd Federacji Rosyjskiej.

Sekrety kuchni rosyjskiej od Tatiany Michajłowej 17.02.2023 Sekrety kuchni rosyjskiej od Tatiany Michajłowej
Wspaniały kucharz, założycielka restauracji „Rosyjska Dusza” w Kaliningradzie Tatiana Michajłowa poprowadzi online warsztaty gotowania, opowie nie tylko o historii i tradycjach tego święta, ale także podzieli się swoimi sekretami robienia pysznych, rumianych naleśników.


Новости 46 - 60 из 394
Начало | Пред. | 2 3 4 5 6 | След. | Конец