Wydarzenia

RSS

„Witaj, Rosjo!” w Osetii Północnej - Alanii. 21.07.2023 „Witaj, Rosjo!” w Osetii Północnej - Alanii.
Ponad 50 młodych rodaków z Azerbejdżanu, Białorusi, Irlandii, Kazachstanu, Cypru, Mołdawii, Polski, Rumunii i Tunezji wyruszyło w podróż po Rosji.

Dzień Miłości, Rodziny i Wierności w Krakowie 19.07.2023 Dzień Miłości, Rodziny i Wierności w Krakowie
19 lipca 2023 roku w Krakowie odbyła się uroczysta impreza poświęcona Dniu Miłości, Rodziny i Wierności.

"Gotujemy z Rosyjską Duszą" z Tatianej Michajłowej. 12.07.2023 "Gotujemy z Rosyjską Duszą" z Tatianej Michajłowej.
Kontynuujemy nasz projekt gastronomiczny "Gotujemy z Rosyjską Duszą" i zapraszamy na kolejną klasę mistrzowską kucharza z Kaliningradu Tatiany Michajłowej.

Spotkanie z kompozytorem Leonidem Lewaszkiewiczem 09.07.2023 Spotkanie z kompozytorem Leonidem Lewaszkiewiczem
Z okazji Dnia Rodziny, Miłości i Wierności, który obchodzony jest w Rosji 8 lipca i przypada na prawosławny dzień pamięci świętych kniazia Piotra i jego żony Fewronii, zapraszamy dołączyć do spotkania z kierownikiem Wspólnoty Twórczej "Maestro", kompozytorem Leonidem Lewaszkiewiczem, którego koncerty muzyczne niejednokrotnie słyszeli nasi subskrybenci.

Бесплатные методические мероприятия для преподавателей русского языка за рубежом 01.07.2023 Бесплатные методические мероприятия для преподавателей русского языка за рубежом
С 24 июня 2023 года Россотрудничество и Международный институт охраны труда открывают серию методических мероприятий для преподавателей русского языка за рубежом в дистанционном формате «Организация курсового обучения русскому языку как иностранному за рубежом». Участие в методических мероприятиях позволит преподавателям русского языка за рубежом усовершенствовать свои профессиональные навыки в любое удобное для них время, освоив все модули программы:

Zakończenie roku szkolnego na kursach języka rosyjskiego dla dzieci 10.06.2023 Zakończenie roku szkolnego na kursach języka rosyjskiego dla dzieci
Na zakończenie roku szkolnego na kursach języka rosyjskiego dla dzieci odbyła się uroczysta impreza. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały dla rodziców bogaty program i wiele miłych niespodzianek.

Wystawa zwycięzców konkursu „Najpiękniejszy kraj” 04.06.2023 Wystawa zwycięzców konkursu „Najpiękniejszy kraj”
W ramach Nocy Geografii, zorganizowanej przez Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne, otwarto wystawę zwycięzców konkursu fotograficznego Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego „Najpiękniejszy kraj”, poświęconego ochronie i poszanowaniu dzikiej przyrody Rosji.

Lekcja "Muzyka dla dzieci" 31.05.2023 Lekcja "Muzyka dla dzieci"
Wykład odbędzie się online 31 maja (środa) o godz. 19.00 na naszej stronie na Facebooku. Czekamy na Państwo!

Gotujemy z Rosyjską Duszą. Sekrety rosyjskiej kuchni od Tatiany Michajłowej 23.05.2023 Gotujemy z Rosyjską Duszą. Sekrety rosyjskiej kuchni od Tatiany Michajłowej
Zapraszamy wszystkich do gościnnej kuchni Tatiany 23 maja o godzinie 13.00 na naszej stronie na Facebooku!

Warsztaty dla dzieci. Rosyjska matrioszka 18.05.2023 Warsztaty dla dzieci. Rosyjska matrioszka
Na kursach języka rosyjskiego młodzi uczniowie poznają kolejne ludowe rzemiosło Rosji. Tym razem tematem lekcji jest rosyjska matrioszka.

Wystawa fotodokumentalna „Szturm Königsberga” 05.05.2023 Wystawa fotodokumentalna „Szturm Königsberga”
Wystawa fotodokumentalna „Szturm Königsberga” została przygotowana na podstawie materiałów Muzeum Historii i Sztuki Obwodu Kaliningradzkiego.

Zdobycie Königsberga jest jedną z najważniejszych operacji w historii ostatniego etapu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wśród nagród ustanowionych podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest tylko jedna, która jest poświęcona nie zdobyciu obcej stolicy, ale zdobyciu miasta-twierdzy. Mowa o medalu „Za zdobycie Königsberga”, który otrzymało 760 000 osób.

Warsztaty dla dzieci 04.05.2023 Warsztaty dla dzieci
Na kursach języka rosyjskiego dla dzieci młodzi uczniowie zapoznają się z rzemiosłem ludowym Rosji. Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów poświęconych tworzeniu lalki-amiletu Beregini.

VI program edukacyjny „Czytanie książki oblężniczej” 01.05.2023 VI program edukacyjny „Czytanie książki oblężniczej”
Młodzi rodacy z 43 krajów świata, w tym z Polski, wzięli udział w VI programie edukacyjnym „Czytanie książki oblężniczej”, który odbył się w Petersburgu w dniach 24-30 kwietnia. Program był poświęcony 80. rocznicy całkowitego zniesienia blokady Leningradu podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Wystawa "Gagarin. Pierwszy w kosmosie" 12.04.2023 Wystawa "Gagarin. Pierwszy w kosmosie"
Na Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki Roskosmos przygotował wystawę "Gagarin. Pierwszy w kosmosie", która została otwarta w Rosyjskim Domu w Warszawie.

Rosyjska i europejska muzyka sakralna 11.04.2023 Rosyjska i europejska muzyka sakralna
Fascynująca opowieść o rosyjskiej i europejskiej muzyce sakralnej - najbogatszej i najcenniejszej warstwie sztuki muzycznej i światowej kultury muzycznej - odbędzie się online 11 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00 na naszej stronie na Facebooku.


Новости 46 - 60 из 399
Начало | Пред. | 2 3 4 5 6 | След. | Конец